ZSK PEYZAJ OLARAK

Sanatsal çözümler ile sorunsuz peyzaj dönüşümleri sağlıyoruz.

Dinamik, ilham verici ve yenilikçi fikirlerimizle

Mimari mekanlarınız için, kusursuz yaşam alanları tasarlamak ve fonksiyonel yaklaşımlarımız ile özgün mimari detaylarla hayat vermeyi amaçlamaktayız. Peyzaj tasarımını yaptığımız mekanların her detayı çekici ve benzersiz bir hisle tasarlıyoruz. Konforunuzu arttıracak işlevsel çözümleri bulunan, konsept olarak mekan bütünlüğü sağlayan, müşterilerimizin ihyaçlarına yönelik peyzaj tasarım uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

Kusursuz bahçeler için

Amacımız, müşterilerimizin evlerinin stil, dekorasyon ve renk paletini olabildiğince yakın bir şekilde peyzaj uygulanacak alanlarına yansıtmak, böylece iç ve dış mekanlar arasında güçlü bir görsel ilişki olması. Bunun başarılmasını sağlamak için düzenli olarak mimarlar ve iç mimarlarla yakın çalışıyoruz.

Eşsiz bir dış mekan alanı elde etmek için bütçeniz veya şartlarınız ne olursa olsun tadını çıkarabileceğiniz bir bahçe oluşturmayı amaçlıyoruz.Hayal gücünüzün ötesinde bir ortam yaratabiliriz.

PEYZAJ HİZMETLERİMİZ

Tüm tasarım ve inşaat sürecini yönetiyoruz

Eşsiz bir dış mekan alanı elde etmek için

Kapsamı içeren ön planlama, tasarım ve mimari çözümler, işlerin zamanında ve kontrol altında yürütülmesi için program süreçlerini takip ediyoruz.

Gelecek yıllar boyunca çekici, verimli ve güvenli peyzaj alanları ile evinize en iyi izlenimi vermenize olanak sağlıyoruz. Güzelliği, kullanışlılığı ve değeri dengeleyen olağanüstü bir dış mekanla yaşam kalitenizi yükseltelim.

Bitkilendirme

Uzman Ekibimizle

İç ve dış alanlarda ve kapalı mekanlarda bitkisel düzenlemeler yapmaktayız. İç mekan özelliklerine uygun olabilecek türler ile değişik bitkisel kompozisyonlar yaratılarak kalıcı düzenlemeler oluşturuyoruz. Dış mekan peyzaj projelerinde kullanılan ve mevsimdeki değişimleri bitkisel kompozisyonunuzda görebileceğiniz şekilde sağlıklı ve kaliteli bitki türleri ile her bahçenin mimari yapısı ve doğal özellikleri dikkate alınarak tasarlanan ve uygulaması yapılan çalışmalar ile bahçenizin çehresini değiştiriyoruz.

Otomatik Sulama ve Drenaj

Sağlıklı ve uzun ömürlü bir bahçe elde etmenin yolu sağlam altyapı sistemlerinin kurulması ile mümkündür. Bu nedenle drenaj çalışmaları ve otomatik sulama peyzaj uygulamalarında önemli bir yer tutmaktadır. Arazinin eğimi, yapısı ve toprak özellikleri dikkate alınarak olası göllenmeleri ortadan kaldırarak doğal drenajın sağlanması gerekmektedir. Firmamız tarafından bahçenizin uzun ömürlü olabilmesi ve bitkilerinizin sağlığını koruyacak şekilde en uygun drenaj ve otomatik sulama çalışması yapılmaktadır.

Otomatik sulama teknolojisi kıt bir kaynak olan suyun tasarruf edilebilmesi, bitkiye doğru zamanda ve uygun miktarda su verilebilmesi, insan hatalarından doğabilecek zararların asgari seviyeye indirilebilmesi ve nihayet işgücü maliyetinin azaltılabilmesi azaltılmasında önemli bir yer tutmaktadır.

Sert Zemin Uygulamaları

Doğal malzemeler peyzaj uygulamaları içerisinde bitkiler ile müthiş bir uyum sergilerler. Özel doğal taşlar, ile yapılan her doğru uygulama bu uyumu destekler. Bahçe duvarları, bahçedeki çok amaçlı zeminlerde ve yollarda kullanılan doğal taşlar ile daha doğal ve estetik değeri olan mekanlar oluşturuyoruz.

 

Rulo Çim Uygulama

Üretim alanlarımıznda üretilen çimler kesilerek rulolar halinde istenen yere nakledilmektedir. Döşemesi yapıldığı andan itibaren bahçelerinizde yeşil görüntü sağlar .Hazır Rulo Çim ile çimlendirme, ekonomik, kaliteli, ve kolay bir çimlendirme yöntemidir. Bir günde uygulanabilen Hazır Rulo Çim, 2 hafta içerisinde üzerinde gezinme, 4 hafta sonra ise spor yapma imkanı sağlamaktadır. Hazır Rulo Çim, tüm hastalıklardan ve yabancı otlardan arındırılarak üretilmektedir.

 

Periyodik Bahçe Bakımı ve Teknik Danışmanlık

Peyzaj projenizi her ne kadar az zaman harcayarak, iyi neticeler alacağınız şekilde uygulamış olsada, keyifli anlar yaşayacağınız bahçenizde, bitkilerinizin formlarını koruyabilmeleri ve sağlıklı yaşayabilmeleri için, bahçenin ihtiyaçları olan bakımı yapmamız gerekir.

Uygulama bittikten sonra bahçenize diktiğimiz bitkilerle ilgili bir formlar oluşturuyoruz. Hangi bitkiye hangi zamanda nasıl bir bakım gerektiğini detaylıca belirtiyoruz. Böylece bahçe bakımınızı, sizin de kontrol edebileceğiniz basit bir hale getiriyoruz.

Ayrıca peyzaj projelerini yaptığımız bahçelerin aylık periyodik bakımlarında, deforme olmuş çimlerin yerinden çıkarılıp tercihe göre rulo çim veya tohumlama yöntemi ile tamirini, budama gerektiren ağaç veya çalıların budanmasını, gübreleme, ilaçlama ve çim kesimini ekip olarak yapmaktayız.

Tüm bu işler için teknik danışmanlık hizmetlerimiz mevcuttur.